Trachycarpus Fortunei

Trachycarpus Fortunei Je to jedna z najodolnejších paliem pochádzajúcich zo západných Himaláji , východnej Číny a Japonska, kde rastie až vo výške 2500 metrov nad morom.
Má veľmi atraktívny vzhľad s tmavozelenými striebristo lesklými listami, vyrastajúcimi z pevného kmeňa. Listy dosahujú priemer do 90 cm , segmenty sú väčšinou strihané až po miesto prirastania stopky a na vrcholoch krátko dvojzárezové. Listová stopka má mierne zubaté okraje. Veľké kvetné hlávky malých žltých kvetov sa objavujú začiatkom leta a na jeseň ich vystriedajú okrúhle čierne plody. Dorastá do výšky 15 m,  v priaznivých podmienkach prirastá palma až 60 cm za rok. V našich podmienkach dorastá zhruba 8 m a prírastok môže dosiahnuť až 20 cm za rok. Má rada humusovitú pôdu s prímesou piesku, kvôli lepšiemu odvodneniu okolia pred zimným obdobím. Pri zabezpečení suchších podmienok pred a počas zimného obdobia prežíva nechránená rastlina bez poškodenia mrazy až – 14 °C .

Vo svojej domovine je krátkodobo vystavovaná teplotám až – 21 °C, bez toho, že by bola viditeľne poškodená. Pokiaľ listy omrznú a nie je poškodená stonka rastliny , na jar bohato vyraší. Proti poškodeniu mrazom je vhodné jednak chrániť rastlinu proti dažďu a snehu tak, aby nedošlo ku zmrznutiu vody vo vrchole stonky (srdci) rastliny a zároveň krytom okolitej pôdy  proti premrznutiu, napríklad vrstvou suchého lístia , či hoblinami. Mladé jedince chránime radšej vždy pred príchodom mrazov pod – 5 °C.
Trachycarpus Fortunei

Vzhľadom k tomu, že teploty u nás môžu klesnúť pod úroveň limitu mrazuvzdornosti rastliny, odporúčame rastlinu zazimovať, podľa
nami dodávaného návodu.Parametre

  • Teplota v lete:teplé vonkajšie miesto
  • Odolnosť voči chladu:až  – 15 °C , v kvetináči krátkodobo – 5 °C
  • Stanovisko:priame oslnenie
  • Závlaha:v lete výdatná , v zime je nutné prísun vody obmedziť
  • Vzdušná vlhkosť:vysoká
  • Nároky na pôdu:
  • pôda s prímesou piesku a humusu
  • Nároky na živiny:vo vegetačnom období prihnojujeme každý týždeň hnojivom   

Cena: podľa ponuky

Fotografie:
 
 
Nachádzaš sa tu: Home Ponuka Palmy, stromy, bambusy Trachycarpus Fortunei